Pierwsza wizyta w życiu u Stomatologa

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce po wyrżnięciu pierwszego zęba mlecznego, lecz nie później niż około 18 miesiąca życia dziecka. Jest ona bardzo ważna, ponieważ nie tylko sprawdzam stan zębów Waszego dziecka, lecz ma ona charakter adaptacyjny i zaszczepia dziecku pozytywne nastawienie do gabinetu stomatologicznego i ewentualnych zabiegów, które są w nim wykonywane. Młody pacjent w trakcie wizyty zapoznaje się z gabinetem, używanym a w nim ze sprzętem takim jak cyfrowe RTG, kamera wewnątrzustna i wiele innych.

Ważne jest, aby rodzic nie nastawiał negatywnie dziecka do leczenia i nie wspominał o doświadczeniach, które w obecnej nowoczesnej stomatologii już się zdezaktywowały. Proszę również by nie mówić o dyskomforcie, który jest czasami nieunikniony. Dziecko uczy się przez obserwację, zatem dobrym pomysłem jest zabranie dziecka w charakterze towarzysza na wizytę, aby samo oceniło, że nie ma się czego bać.

Ważna jest również pora dnia: należy zadbać, aby dziecko było najedzone i wypoczęte, co ułatwi oswojenie się z nowym doświadczeniem. Proszę by pamiętać, że to właśnie pierwsze wizyty mają ogromny wpływ i rokują na dalszą dobrą współpracę dziecka ze mną.

Mam ponad 10 letnie doświadczenie z przyjmowaniem małych pacjentów (już na studiach z przyjemnością leczyłem dzieci) wiec postaram się zająć Waszymi pociechami najlepiej jak tylko potrafię a na koniec wizyty otrzymają prezent niespodziankę.

Scroll to Top